Dames 20-1(Eredivisie)

UitslagenStandVerslagenBeker - Uitslagen

 

 


10 december 2010 MU20-1 tegen Black Eagles MU20-1
Vorige week vrijdag stond de laatste thuiswedstrijd van de heen ronde van de competitie op het programma.
Nadat een week eerder de uitwedstrijd tegen Eurosped vanwege de weersomstandigheden niet doorging nu dan eindelijk de kans voor de meiden op eerherstel na de bekernederlaag tegen Lokomotief.
 
Net als bij iedere wedstrijd was vooraf de opdracht om in elk geval goed te verdedigen omdat dat de kans op winnen nu eenmaal enorm vergroot.
Gezien het feit dat we nooit met de voltallige selectie kunnen trainen is het effectief samenspelen in de aanval een punt van zorg.
 
Lisa, Daniëlle, Sanne, Jamailah en Britt beten het spits af en al snel bleek bovenstaande een waarheid als een koe te zijn.
Als coach kon ik niets anders dan lof hebben voor de inzet en de uitstekende verdediging maar in de aanval ging bijna alles fout wat er maar fout kon gaan.
Een ongelofelijk aantal keer balverlies (uiteindelijk 34 in de hele wedstrijd) zorgden ervoor dat de wedstrijd een wedstrijd bleef.
In welke rotatie we ook speelden ….het maakte geen verschil.
Tussenstand na het 1e kwart een schamele 12-12.
In het tweede kwart hoop je als coach op een ommekeer maar die kwam er aanvallend eigenlijk niet.
We grossierden in verkeerde beslissingen en ondanks dat wisten we toch uit te lopen.
De m-t-m hele veld defense en de enorme inzet van de meiden zorgden ervoor dat we maar 1 score tegen kregen.
Dat was dan wel een driepunter en de rust werd bereikt met een 26-15 voorsprong.
Geenszins een geruststellende voorsprong dus moest het in de tweede helft gaan gebeuren.
In het derde kwart ontstond exact hetzelfde spelbeeld als in de eerste helft.
Stand na dit derde kwart 37-27.
Nadat Black Eagles in het vierde kwart eerst de achterstand terug had gebracht tot 4 punten (38-34), bleek een technische fout van mijzelf in de 3e minuut als aan katalysator te werken.
In de aanval werden nu wel snel beslissingen genomen en meiden namen hun verantwoordelijkheid veel beter op.
Binnen drie minuten was het 50-37 en was de wedstrijd gespeeld.
De eindstand werd uiteindelijk 57-39 en dat laat ook zien dat er aanvallend het nodige werk aan de winkel is.
Scores: Britt 10, Daniëlle 9, Nienke 8, Sanne 8, Eline 8, Lisa 5, Jamailah 5 en Michelle 4.
 
3 december 2010
Verslag van uitwedstrijd van kwartfinale van de beker tegen Lokomotief MU20-1
Vorige week donderdag stond de kwartfinale van de beker op het programma voor MU20-1.
Net als in de vorige ronde weer een uitwedstrijd en er mocht zelfs weer aangetreden worden in dezelfde hal.
Je vraagt je af hoe de loting in zijn werk gaat J
Op naar Rijswijk om na eerder tegen het MU18-1 gespeeld te hebben nu de grote zusjes van MU20-1 op het programma stonden.
Zeker geen onbekende tegenstander omdat we in de competitie een verrassende zege tegen dit team wisten te behalen.
 
Willemijn (die de vorige keer zeer goed gespeeld had tegen haar voormalig teamgenoten) was er helaas niet bij vanwege een enkelblessure.
Eline deed wel mee maar is nog altijd verre van fit.
Vanaf het eerste fluitsignaal liet Lokomotief merken de verliespartij te willen goedmaken en de wedstrijd startte met een zeer hoog tempo.
Aanvankelijk deden we goed mee maar langzaam maar langzaam maar zeker werd Lokomotief de dominante partij op het veld.
Omdat de meiden van geen opgeven wilden weten werd de schade beperkt gehouden tot 5 punten na het eerste kwart.
22-27 was de stand en in het tweede kwart wisten de verdediging wat beter te sluiten waardoor we aanmerkelijk minder punten tegen kregen.
We maakten er ook een paar minder maar we wisten het tweede kwart te winnen met 18-16 waardoor de achterstand bij rust nog maar 3 punten was.
In het derde kwart was Lokomotief de betere partij en teveel balverlies aan onze kant zorgde voor teveel gemakkelijke scores waardoor de stand op 74-49 kwam.
In het vierde kwart eigenlijk hetzelfde beeld en dus werden we terecht uitgeschakeld met 95-59.
In de wedstrijd werd duidelijk dat de automatismen nog ontbreken en dat met name de onderlinge afstemming in de aanval in een wedstrijd op dit niveau nog wat nauwer luistert.
Een goed leermoment en aan ons de taak om in de competitie in de uitwedstrijd te laten zien dat we beter kunnen.
Scores:  Eline 18 (in één helft), Jamailah 14, Daniëlle 11, Sanne 6, Charlotte 6, Michelle 2, Kirsten 2.
 
De uitwedstrijd van afgelopen zaterdag tegen Eurosped uit Tubbergen ging vanwege de sneeuwval niet door.
Als jullie MU20-1 in actie willen zien dan kan dat vanavond, vrijdag 10-12, als om 20:45 uur wordt aangetreden tegen Black Eagles MU20-1 uit Rosmalen.
 
26-11-2010 Wedstrijdverslag MU20-1 tegen BC Apollo MU20-1
 
Na de nederlaag van afgelopen zaterdag tegen Den Helder stond deze wedstrijd in het teken van revanche, want tijdens het openingstoernooi was er verloren van BC Apollo.
Gelukkig was nu wel iedereen beschikbaar maar zou Eline alleen bij een noodgeval ingezet kunnen worden.
Tijdens de teambespreking voor de wedstrijd nog eens aangegeven dat defense de sleutel is voor onze goede resultaten  en dat de wil om te winnen er ook echt moet zijn.
De vorige thuiswedstrijden begonnen we namelijk te gemakkelijk aan de wedstrijd…
 
De startende vijf (Daniëlle, Sanne, Willemijn, Jamailah en Britt) begonnen inderdaad met goed verdedigen en we gaven erg weinig weg.
Doordat ook BC Apollo de defense goed op orde had was het echt een defense game, want ook de meiden die van de bank kwamen voerden hun verdedigende taken uitstekend uit.
Hoewel wij iets meer schotkansen creëerden dan de tegenstander viel er in deze fase weinig binnen.
Of het nu schoten of drives waren…het vizier stond niet echt op scherp. Sanne onttrok zich met 4 punten als enige aan de malaise.
Stand na het eerste  kwart een onvoorstelbare 6 – 7 achterstand…Ik denk een zeldzaam lage score voor de meiden eredivisie.
 
Jamailah had er als eerste in elk geval genoeg van en scoorde 6 punten op rij en dat bleek de ban te breken.
Aanvallend gingen we eindelijk wat vrijer spelen en de pass snelheid ging omhoog.
Doordat we wel goed bleven verdedigen werd de achterstand omgebogen in een 26-18 voorsprong bij de rust.
Geen geruststellend voorsprong maar het tweede kwart bood voldoende perspectief voor de tweede helft.
Doordat we eigenlijk nooit met het volledige team trainen lijken we aanvallend altijd één helft nodig te hebben om de afstemming weer te laten kloppen.
 
Met bovenstaande in het achterhoofd begonnen we vol vertrouwen aan het derde kwart.
In de pauze aangegeven dat we het tempo van de wedstrijd omhoog moesten gooien en met meer druk vooruit zouden gaan verdedigen.
In dit geval kan ik zeggen….. Zo gezegd…… Zo gedaan…
Een “herboren” MU20-1 begint aan de tweede helft en het lijkt wel of we met een man meer op het veld staan.
Wat is basketbal leuk om naar te kijken als het zo wordt uitgevoerd.
De ruimtes in het front court worden steeds goed klein gemaakt door de guards en Daniëlle laat zien dit nu heel goed te beheersen.
BC Apollo komt er niet meer aan te pas en na 8 minuten hebben we pas 4 punten tegen en er al wel 20 gemaakt, waarvan een aantal via prachtige aanvallen.
De laatste minuut zijn we net even te slordig in de verdediging en lopen daar nog tegen 5 punten aan.
Stand na derde kwart is 48 – 27.
                                                                                                                                                                                          
Wedstrijd gespeeld en het is zaak om het laatste kwart goed uit te spelen.
Verdedigend zijn we iets minder scherp maar aanvallend spelen lekker door.
Eline kan lekker blijven zitten en hopelijk met Dames 1 tegen ProBuild voor een overwinning gaan zorgen.
Jorinde valt nog lekker in en knalt er (alsof het geen enkele moeite kost) een paar loepzuivere ballen in.
Helaas komt Willemijn ongelukkig neer en loopt een ernstige enkelblessure, waardoor ze mogelijk een poos niet zal kunnen spelen.
Dit kwart wordt ook gewonnen en de eindstand komt op 69 – 41.
Scores: Jamailah 20, Daniëlle 15, Britt 6, Sanne 6, Willemijn 6, Michelle 5, Jorinde 5, Nienke 3, Lisa 2 en Charlotte 1.
 
Donderdag spelen we voor de beker om 20:00 uur uit in Rijswijk tegen Lokomotief MU20-1 en hopelijk is dan iedereen inzetbaar.
Zaterdag wacht het “Verre Oosten” als we op bezoek moeten bij Eurosped Twente in Tubbergen.
 
20-11-2010
uitwedstrijd van MU20-1 tegen Den Helder MU20-1
MU20-1 ging met 9 meiden op stap naar Den Helder om daar om 13:30 te moeten aantreden tegen MU20-1 van Den Helder.
Helaas konden Eline, Jamailah en Willemijn niet mee omdat D1 al om 17:00 uur thuis moest spelen tegen Wereldtickets.
De verwachting was dat Den Helder wel op volle oorlogssterkte zou aantreden en dat bleek ook het geval te zijn.
 
In de onrustige beginfase bleken we niet in staat de controle over de bal te houden met als gevolg een 2-7 achterstand na 3 minuten.
Nadat we dat wat beter onder controle hadden wisten we de stand gelijk te trekken met een 8-2 run van onze kant.
Daarna nam Den Helder het initiatief over en onder aanvoering van vd Bosch en Treffers speelde Den Helder een zeer terecht voorsprong op het bord.
Stand na het eerste kwart 13-25. 

Vooral vanwege onnodig balverlies ontstond dit verschil want onze setplay defense werkte goed.
Het tweede kwart schakelden we een tandje bij en sprongen zorgvuldiger met het balbezit om.
Gevolg was een kwart waarin beide ploegen aan elkaar gewaagd waren en dat was een fijne vaststelling.
Een mooie beloning voor al het harde werken van de afgelopen maanden was dat Jorinde topscoorder werd aan onze kant met 6 punten!
Ruststand derhalve 32-42!

Dissonant was dat Lisa een flinke klap tegen haar neus gekregen had en zij bloedend het veld had moeten verlaten.
Toch werd afgesproken om de lijn van het tweede kwart door te zetten maar…. Den Helder had andere plannen..
Het derde kwart speelde ze een uitstekende press en het al eerdere genoemde duo verzorgde bijna de volledige score in dit kwart.
Van de 31 punten kwamen er liefst 27 van hun hand!!!
MU20-1 kon daar slechts 10 punten tegenover zetten en verloor al snel Lisa (na nog een klap op haar neus) en ook Nienke die teveel last van haar enkel bleek te hebben. Stand na derde kwart 42-73

Met de andere 7  meiden afgesproken om het laatste kwart nog één keer de rug te rechten en er alles uit te halen wat er in zat.
Ik kan niet anders zeggen dan dat de meiden dat gedaan hebben.
Het kwart ging dan wel verloren met 14-17 maar de schade werd beperkt gehouden.
Eindstand 56-90.
Scores: Daniëlle 16, Britt 12, Nienke 7,  Jorinde 6, Sanne 6, Lisa 4, Kirsten 3 en Charlotte 2.
 

12-11-2010 Wedstrijdverslag MU20-1 tegen Celeritas Donar MU20-1
Gisterenavond stond de derde thuiswedstrijd in successie op het programma met als tegenstander Celeritas Donar uit Groningen. Een team dat afwisselende resultaten had behaald met een knappe zege op Grasshoppers en een dikke nederlaag tegen Lokomotief. Fijn voor ons was dat Eline na veel blessureleed eindelijk haar eerste minuten van het seizoen kon gaan maken. Daartegenover stond helaas de absentie van Nienke die met een enkelblessure aan de kant bleef.

Het team had wat moeite met omkleden maar … nadat de shirts toch tijdig waren gearriveerd, werd de teambespreking gehouden. Daarin aangegeven dat uit een ander vaatje getapt zou moeten worden dan in de thuiswedstrijd tegen Batouwe. Verdedigend een stuk scherper zijn en aanvallend niet vergeten te snijden en driven naar de ring.

In het eerste kwart komen we niet echt los van Celeritas Donar maar blijven wel steeds aan de goede kant van de score. We verdedigen niet goed in de één tegen één en staan te slapen bij het rebounden. Stand 22- 17.

In het tweede kwart pakken we een voorsprong van 10 punten na 5 minuten maar weten deze niet uit te bouwen en zelfs niet vast te houden. De tegenstander is niet bereid zich bij een nederlaag neer te leggen en knokt zich terug in de wedstrijd. Ruststand 42 – 36.

In de rust met elkaar besproken dat 42 punten maken prima is maar dat 36 punten tegen gewoon veel te veel is. De meiden zijn zich allemaal bewust dat het anders moet en schudden de “vrijdagavondvermoeidheid” van zich af aan het begin van het derde kwart. Guard wordt eerder onder druk gezet en passlijnen worden nu veel beter overspeeld.
Aanvallend spelen we een paar prachtige aanvallen uit dit kwart eindigt in een 18- 4 stand.

We hadden een prachtige verdeling van de scores want de 18 punten zijn door 8 verschillend meiden gemaakt. Een mooi bewijs dat basketbal een teamsport is
J
Stand aan het begin van het 4e kwart is 60 – 40. De wedstrijd is gespeeld en toch gaan de meiden met dezelfde verdedigende intensiteit door in het vierde kwart.
Na 5 minuten hebben we pas twee punten tegen en er zelf inmiddels weer 11 gemaakt. We kunnen dus wel goed verdedigen als we maar willen…6 punten tegen in 15 minuten is gewoon bijzonder goed. De laatste 5 minuten worden er nog wat scores uitgewisseld waardoor de eindstand bepaald wordt op 80-51.
Scores: Lisa 16, Britt 10, Sanne 10, Jamailah 10, Eline 9, Willemijn 7, Daniëlle 6, Michelle 6, Kirsten 4 en Charlotte 2.  
 
Volgende week staat om 13:30 uur de uitwedstrijd tegen Den Helder op het programma.
 We zijn met onze defense bezig en met name het vastzetten van de speelster met de bal

29-10-2010     Verslag MU20-1 tegen Batouwe MU20-1
Na de mooie en toch ook wel enigszins verrassende zege op Lokomotief vorige week stond afgelopen vrijdag de thuiswedstrijd tegen Batouwe MU20-1 uit Bemmel op het programma.
Gevaar voor iets van onderschatting ligt dan altijd op de loer en dat was dan ook het voornaamste aandachtspunt tijdens de bespreking voor de wedstrijd.
Omdat er deze week niet gezamenlijk getraind was, werden ook nog wat tactische zaken doorgenomen.
Met gelukkig weer een goed gevulde tribune begon MU20-1 fanatiek en goed aan de wedstrijd en er werden zeer weinig schotkansen weggegeven.
De kansen die Batouwe kreeg waren wel aan hen besteedt want ze scoorde tegen een zeer goed percentage.
Door slordig spel bij net name de laatste pass in de aanval wisten te weinig goede schotkansen te creëren.
Balverlies dus ipv een goede schotkans.

Doordat de heren in het grijs de wedstrijd niet echt aanvoelden en ruzie hadden met de 24 seconden klok, kwam de wedstrijd ook nooit lekker los.
Dit beeld moet u maar vasthouden want dit bleef ons de hele wedstrijd achtervolgen.
Stand na het eerste kwart was 20 – 10.

De andere drie kwarten lieten eenzelfde spelbeeld zien, waarbij we aanvallend nog iets minder goed presteerden.
Batouwe bleef effectief met de kansen omspringen terwijl MU20-1 slordig bleef.
Via kwartstanden van 16-19, 14-15 en 15-15 werd de wedstrijd gewonnen met 65 – 59.
Opmerkelijk was dat we in de hele wedstrijd maar 11 vrije worpen mochten nemen waarvan 6 in de laatste minuut!.
De scores waren in deze wedstrijd van: Jamailah 19, Britt 10, Daniëlle 9, Willemijn 9, Nienke 8, Michelle 4, Lisa 2, Charlotte 2 en Sanne 2.
Een wedstrijd met wat leerpunten maar ook één om heel snel te vergeten.
Deze week zal er met name getraind worden op de afstemming in de aanval omdat MU20-1 gewoon te vaak stil staat en te weinig als team opereert.
 
Volgende week staat de derde thuiswedstrijd in successie op het programma en is Celeritas Donar de tegenstander.
Dit team verraste vorige week in eigen huis door Grasshoppers te verslaan dus MU20-1 is gewaarschuwd.

22-10-2010 Wedstrijdverslag MU20-1 tegen Lokomotief MU20-1
Na drie uitwedstrijden op rij (2 competitie en 1 beker) stond afgelopen vrijdag de eerste thuiswedstrijd van MU20-1 op het programma.
Nadat we in de eerste wedstrijd met Grasshoppers al direct een topteam tegenover ons kregen, mochten we dit keer aantreden tegen Lokomotief MU20-1.
Deze ploeg was voor ons geen onbekende. Vorig jaar verloren we immers de Rayon kampioenschappen onder 18 van hen.
Ook werd dit team tweede van Nederland in de Eredivisie door maar net van Den Helder te verliezen in de finale van de Final Four.
Toch is er wel iets veranderd, want Willemijn Kallenberg heeft de overstap van Lokomotief gemaakt en stond dit keer bij ons op het sheet.
Haar plaats bij Lokomotief is ingevuld met Inez van Hulsen die in het Nederlands MU16 Team U16 speelde afgelopen zomer.
 
Het beloofde dus een mooie strijd te worden van twee teams die er echt voor zouden gaan bikkelen.
Net als tegen Grasshoppers kon ik geen beroep doen op Eline die nog steeds met een vervelende blessure aan de kant zit.
 
In de teambespreking geef ik nog eens aan dat we gaan spelen met de intentie om de pot te winnen en met die instelling beginnen de 5 starters dan ook aan de wedstrijd.
In een goed gevulde sporthal opent Willemijn tegen haar oude team met 5 punten op rij en als team zitten we ook direct in de wedstrijd.
Anders dan in de Rayon finale zijn er nu meer meiden die een goed basis niveau halen.
Hierdoor kan er wat gemakkelijker gewisseld worden en komen we conditioneel en qua fouten niet in de problemen.
Nadat we even weglopen in het begin, komt Lokomotief sterk terug en eindigt het eerste kwart met een kleine achterstand 22 – 24.
Het tweede kwart laat een gelijkopgaande strijd zien en als Lokomotief in een zone gaat staan, stokt het ritme even aan onze kant.
De zone aanval loopt niet echt en op basis van individuele acties weten we mensen vrij te spelen, waardoor we in de race blijven.
Vlak voor het einde van het derde kwart komt Lokomotief 11 punten voor, maar door een fout vlak voor het einde van de eerste helft, krijgen we 3 vrije worpen.
Die worden allemaal worden benut en hierdoor komt de ruststand op 36-44.  Het is nog steeds een wedstrijd.
 
In de rust nogmaals aangegeven wat we moeten doen in de aanval..zowel tegen man to man als tegen de zone.
Verder leeft in de groep het gevoel heel sterk dat we wedstrijd kunnen winnen omdat we ons beste niveau nog niet gehaald hebben.
Een mooie run zou ons naast Lokomotief kunnen brengen..en dan….is alles weer open.
Het derde kwart is een ware slijtage slag waarbij we verdedigend niet veel weggeven maar aanvallend nog onvoldoende weten te scoren tegen de zone.
Het tekent de mentaliteit en inzet van deze groep dat de meiden enorm hard blijven werken.
Belangrijke driepunters van Sanne en Lisa en scores van Britt en Daniëlle houden de hoop om de wedstrijd winnend af te sluiten in leven.
Een licht herstel tekent zich af want dit kwart winnen we met 15 -13, waardoor de stand op 51 – 57 komt.
Verdedigend hebben we het dus beter voor elkaar … nu aanvallend nog.
 
Met een iets ander strijdplan beginnen we aan het vierde kwart en in de eerste paar minuten werkt dat nog niet naar behoren.
De bank laat zich nu steeds meer horen en de wisselwerking met het veld is duidelijk zichtbaar…
Langzaam maar zeker vinden we aanvallend de juiste openingen en we gaan steeds makkelijker scoren.
Lisa schiet ons met twee prachtige driepunters naast Lokomotief ook Willemijn heeft het vizier nu scherp staan.
We komen 5 punten voor en Lokomotief neemt een time out.
Er wordt volop gevierd dat we er goed voorstaan, maar bij de meiden is er ook direct het besef….We zijn er nog niet.
De verwachting is dat Lokomotief de zone stellingen wel zal gaan verlaten en we nemen door wat we doen als zij een press gaan spelen.
Dat ging niet helemaal zoals het moest want nadat Lokomotief scoort, weten ze vanuit een press situatie opnieuw te scoren.
Lokomotief heeft nog een kans op een score maar mist en maakt een fout bij het rebounden.
Het regent nu time outs over en weer en doordat we vrije worpen meekrijgen (Lokomotief fouten gaat maken om de klok te stoppen), beslissen Jamailah en Willemijn vanaf de vrije worp lijn de wedstrijd.
We winnen dit kwart (door de zone stuk te spelen en verdedigend niet al te veel weg te geven) uiteindelijk met 26-15.
De eindstand is 77-72 komt met de volgende score verdeling: Willemijn 27, Daniëlle 12, Lisa 9, Jamailah 8, Britt 7, Nienke 7, Charlotte 4 en Sanne 3.
 
Deze winst is een mooie opsteker voor de groep zeker gezien het feit dat we Eline nog moesten missen.
Onze ondergrens komt met de week een stukje hoger te liggen, waardoor we slechte fases nog steeds redelijk acceptabel spelen.
Op het moment dat dan een aantal zaken wel goed worden uitgevoerd gaat het niveau met sprongen omhoog.
Aandachtspunt voor de komende week is dat we toch nog agressiever naar het bord moeten gaan in de aanval.
Volgende week vrijdag heeft MU20-1 opnieuw een thuiswedstrijd tegen Batouwe uit Bemmel.
We hopen dan opnieuw in een goedgevulde sporthal te kunnen spelen.
 
Marck

16-10-2010 Wedstrijdverslag CBV Binnenland MU20-1 tegen Uball MU20-1
Afgelopen zaterdag stond de derde uitwedstrijd in successie op het programma.
Na Grasshoppers MU20 voor de competitie) en Lokomotief MU18 voor de beker, mochten we dit keer naar Utrecht om de strijd aan te binden met UBALL MU20.

In de sfeerloze hal (wel een leuke kantine) werd er zeer slordig en ongeconcentreerd aan de wedstrijd begonnen.
We verdedigden wel aardig maar onnauwkeurige passing en een werkelijk ongelofelijk slechte afwerking zorgden ervoor dat er na 10 minuten spelen een 11-5 voorsprong op het bord stond!!! Wie er ook in het veld stond het maakte niets uit.

Het tweede kwart was het aan de meiden om te laten zien dat we wel degelijk een potje kunnen basketballen.
Britt onttrok zich als enige echt aan de malaise en nam scorend het team op sleeptouw.
Verdedigend bleef de “switch”defense het goed doen en hierdoor nam MU20-1 een beslissende voorsprong.
Met de 21-9 tussenstand uit dit kwart werd de rust bereikt met de lage score van 32-14.

Op zo’n dag moet er in het derde kwart snel een omslagpunt komen maar dat bleef uit.
De tweede helft mondde uit in een matige “run en gun” partij, waarbij we het ook verdedigend niet meer zo nauw namen.
Grote gevolgen had dat uiteraard niet op de stand en de tweede helft werd met 43-38 gewonnen.
Wel apart was dat in het derde kwart maar liefst 8 speelsters tot een score kwamen.
Eindstand 75-52.

Scores in deze wedstrijd kwamen van:
Britt 18, Nienke 15, Daniëlle 10, Willemijn 9, Michelle 8, Sanne 5, Lisa 3, Charlotte 3, Kirsten 2 en Jorinde 2.
Op zich wel een prettige constatering dat we ook hele slechte wedstrijden weten te winnen.


09-10-2010 bekerwedstrijd van Dames U20-1 in Rijswijk tegen Lokomotief MU18-1
Afgelopen zaterdag stond de eerste confrontatie in het bekertoernooi op het programma. Om 18:45 moest MU20-1 aantreden in Rijswijk tegen Lokomotief MU18-1.
Qua personele bezetting was het wat puzzelen omdat MU20-2 in Den Helder moest spelen. Omdat Dames 1 om 17:00 uur de eerste thuiswedstrijd in topsportcentrum in Rotterdam speelde was de afspraak gemaakt dat Eline, Jamailah en Willemijn direct na afloop naar Rijswijk zouden komen om bij tijdige aankomst in de tweede helft nog mee te spelen. Het tekent de betrokkenheid van de meiden bij het team dat ze dit zelf graag wilden.
 
Er werd besloten met 8  meiden te beginnen aan de wedstrijd omdat het allerminst zeker was dat de drie van Dames 1 op tijd zouden zijn en dan is 8 speelster echt het minimum aantal. Ruim op tijd waren 7 meiden aanwezig en het wachten was op Daniëlle die wat moeite had de sporthal te vinden. Gelukkig kon zij tijdens de warming up aansluiten bij de andere meiden.

Na de winst op topper Grasshoppers MU20-1 nu een geheel andere tegenstander. Lokomotief MU18-1 is een team dat voornamelijk bestaat uit speelsters die vorig jaar landskampioen U16 geworden is. Een niet te onderschatten tegenstander dus, die ook niets te verliezen had in dit duel. De startende vijf Lisa, Michelle, Sanne, Britt en Nienke begonnen redelijk aan het duel maar al snel bleek dat we verdedigend de controle niet hadden. We liepen veel te veel achter de bal aan in plaats van dat wij dicteerden wat Lokomotief mocht doen. De tegenstander wist daar wel raad mee en al snel stond er een aardige achterstand op het bord.

Door onder leiding van de in het veld gekomen Daniëlle met name beter te gaan spelen in de aanval wist MU20-1 het gat te dichten. Ook Charlotte en Kirsten kwamen in het veld maar verdedigend bleef het echt huilen met de pet op. Het lag zeker niet aan de werklust maar de afspraken werden niet goed nagekomen en dat is in een teamsport niet zo handig Tussenstand na het eerste kwart was dan ook een terechte achterstand 22 - 26!!!

Was ik in Katwijk al niet blij met 20 punten tegen in één kwart…dit was echt onacceptabel. Het tweede kwart werden de meiden dan ook met de opdracht het veld ingestuurd om verdedigend de zaak beter dicht te houden en aanvallend te blijven doorgaan zoals we de laatste 5 minuten van het eerste kwart speelden. Dat ging zeker in het begin nog niet zo overtuigend maar langzaam maar zeker nam MU20-1 de controle in de wedstrijd over. Verdedigend stond de help side defense iets beter en dat resulteerde in wat vaker balwinst.
Stand in dit kwart was 22 - 15 in ons voordeel en dat betekende in elk geval 11 punten minder tegen in dit kwart.
Rust werd dus bereikt met een kleine voorsprong van 3 punten bij een stand van 44 - 41.
 
De kleedkamer bleek op slot in de snikhete van Zweedenhal waardoor een herenkleedkamer moest worden opgezocht. Hier nogmaals aangegeven dat de sleutel in de verdediging lag. Gewoon de afspraken nakomen en er zo voor zorgen dat de bal niet meer van kant zou wisselen. Terwijl we uit de kleedkamer kwamen, bleken Willemijn, Jamailah en Eline net gearriveerd. Eline bleek geblesseerd bij Dames 1 vandaan te zijn gekomen, maar kwam wel mee om het team aan te ondersteunen. De andere twee schoten snel een tenue aan en sloten aan bij de warming up voor de tweede helft. Startende vijf in het derde kwart waren Daniëlle, Sanne, Jamailah, Britt en Nienke en dit vijftal zette verdedigend nu wel de juiste toon.

Lokomotief MU18-1 werd nu goed onder druk gehouden en maakte fouten die het in de eerste helft niet maakte. De transitie na de balwinst was vaak lekker snel, al was de afronding van de breaks, die daarop volgden, nog wel wat slordig. Door lekker door te wisselen bleef de verdedigende druk in tact en wist Lokomotief geen vuist meer te maken.
Eindstand van dit kwart was 24 - 6 en met name  het aantal punten tegen was een mooie opsteker. Hierdoor ging het vierde kwart van start met een 68 – 47.

Het laatste kwart had vanwege vele redenen beter niet gespeeld kunnen worden. De wedstrijd was natuurlijk gespeeld en voor ons was het belangrijk dat iedereen in elk geval fit gebleven is. Ik ga dan ook alleen nog de eindstand doorgeven…Wedstrijd gewonnen met 97 – 71.
Score verdeling: Daniëlle 25, Lisa 13, Charlotte 12, Sanne 12, Nienke 9, Willemijn 9, Jamailah 9, Kirsten 4, Britt 2 en Michelle 2
 
Het is nu wachten op de loting voor de volgende ronde waarin we hopelijk een thuiswedstrijd krijgen.
Deze zal naar verwachting in het weekend van 13 november gespeeld moeten worden.
 
01-10-2010  Grasshoppers MU20-1 tegen Binnenland MU20-1.
De kop is er af en….wat voor kop.
Na een intensieve oefenperiode met veel oefenwedstrijden tegen Promotiedivisie teams speelde MU20-1 eindelijk de 1e competitie wedstrijd.
In Katwijk moest op vrijdagavond tegen Grasshoppers  MU20-1 worden gespeeld.
Op het eigen toernooi had MU20-1 nog dik verloren van dat team dus het beloofde een zware avond te worden.
Met 10 meiden werd afgereisd naar Katwijk en dat hadden er eigenlijk 11 moeten zijn.
Vanwege droevige familie omstandigheden kon Eline helaas niet mee en dat was een forse aderlating voor de groep.
Je kunt alleen spelen met de mensen die er zijn, is natuurlijk een open deur maar zo stond het team er wel in.
 
Als coach werd ik naar de kleedkamer geroepen en dat gaf bij mij aan dat de meiden er zin in hadden.
In de teambespreking aangestipt dat we vooral ons eigen spel moeten spelen.
Veel druk in de verdediging en aanvallend agressief naar de ring spelen.
Na een goed geconcentreerde warming up kon dan eindelijk aan het seizoen begonnen worden.
De startende 5, Daniëlle, Willemijn, Jamailah, Britt en Nienke speelden in de beginfase veel te gespannen en gehaast.
Iedereen wilde zo graag dat we onszelf in deze fase een beetje voorbij liepen.
Waar ik in voorgaande jaren een time-out had moeten nemen om de boel weer op de rails te krijgen was dat nu niet nodig.
De meiden speelden zichzelf langzaam maar zeker de wedstrijd weer in en dat was een plezierige vaststelling.
Dat was wel nodig, want Grasshoppers MU20-1 gecoacht door Anja Kuijt, was voortvarend van start gegaan.
De opgelopen achterstand van 0-6 na ruim drie minuten was enkele minuten later weggewerkt met een tussenstand van 9-10 op het bord.
Beiden ploegen hielden elkaar daarna aardig in evenwicht met een 18-20 stand na 10 minuten op het bord.
Met 18 punten maken was ik best tevreden maar 20 tegen krijgen was teveel van het goede.
Voor aanvang van het tweede kwart nog aangegeven dat defense de sleutel tot het succes zou zijn.
Veel beter verdedigen en dus veel minder ruimte weggeven was de opdracht.
Dat werd door de meiden prima opgepikt en dit kwart kregen we maar 11 punten tegen.
Zelf scoorden we er 15 waardoor we de rust in gingen met een kleine voorsprong… 33 -31.
 
Direct na de rust nam Grasshoppers MU20-1 het commando over en dicteerde de wedstrijd.
Wij waren iets te ongeconcentreerd en bij een 36-40 achterstand was het tijd voor een time out in de 3e minuut.
Dat had direct effect want Grasshoppers MU20-1 liep niet verder meer uit.
Nadat Grasshoppers MU20-1 na 5 minuten spelen op een 42-45 voorsprong stond, nam MU20-1 de volledige controle in de wedstrijd.
Zeer goed verdedigen leverde balwinst op en in de transitie werden regelmatig lay ups gelopen.
Omdat ook in de set play de bal nu goed rond gespeeld werd, kwamen ook daar mooie scores vandaan.
De één nog  mooier dan de andere…MU20-1 was in een flow.
Nadat de kruitdampen waren opgetrokken aan het eind van het derde kwart stond een verdiende 61 – 45 voorsprong op het bord.
Voor de goede rekenaars onder ons…inderdaad een 19-0 run was de oorzaak voor deze tussenstand.
Een mooie voorsprong maar uiteraard nog geen garantie voor een zege…
Maximale concentratie en inzet werd gevraagd voor het vierde kwart en we kwamen nu wel goed uit de startblokken.
Nadat we op een 73-52 voorsprong kwamen,werden we toch wat slordig en Grasshoppers, dat hard bleef werken, strafte dat direct af.
Een 9-0 run tegen was het gevolg, maar daarna werd de wedstrijd op slot gegooid door een aantal scores van onze kant.
De eerste winst van het seizoen was een feit en een mooie opsteker voor het team.
Eindstand 84-68 en de scores werden gemaakt door Jamailah 29, Willemijn 24, Daniëlle 15, Sanne 10, Lisa 5 en Nienke 1.
 
De kop is er af en wat voor kop stond niet voor niets boven het stukje.
Een heerlijke basketbalavond in een mooie ambiance; twee goede scheidsrechters en voor veel meiden een mooi debuut op dit niveau.
 
Op naar de volgende wedstrijd en dat is een bekerwedstrijd op 9 oktober tegen Lokomotief MU18-1 in Rijswijk.
 
2010-09-25  Voorbereiding MU20-1 zit er op 
De voorbereiding zit er op en vrijdag staat de 1e competitie wedstrijd in Katwijk tegen Grasshoppers op het programma.Na de 1e oefenwedstrijd op 28 aug tegen Black Eagles D1 (winst met 62-49), is er nog drie keer geoefend tegen promotiedivisieteams. De resultaten vielen in die wedstrijden zeker niet tegen al liet het vertoonde spel nog wel e.e.a. te wensen over. Met name in de rebound en de help side defense bleek er nog heel wat werk aan de winkel.
 
Na een zwaar trainingsweekend op 3 en 4 september met daarin veel trainingsuren en onderlinge wedstrijden met Dames 2 en MU20-2 stond de week daarna de zware uitwedstrijd tegen Cangeroes D1 in Utrecht op het programma. Verrassend was dat we tegen hen (toch een titel kandidaat in de promotiedivisie) zeer goed konden meekomen en met een gelijkspel 51-51 naar huis gingen. Er kwam geen verlenging i.v.m. de beperkte beschikbare tijd.
 
In de thuiswedstrijd op vrijdag 17 september werd van Baros D1 gewonnen met 62-54 en bleek dat we iets beter met elkaar gingen samenspelen.
Doordat de volledige groep maar één keer in de week met elkaar traint , duurt het langer om automatismen in te slijpen en hoe hoger het niveau waarop je speelt des te belangrijker dit is. Konden we er vorig jaar in de West Nederland U18 competitie nog mee wegkomen om de dingen bijna goed te doen…dit jaar zal dat in de Eredivisie U20 worden afgestraft.
 
Na de thuiswedstrijd tegen Baros stond op zaterdag ons eigen openingstoernooi Eredivisie U20 op het programma.
En er was een topbezetting want met Grasshoppers, Lokomotief en Mosquito’s hadden 3 ploegen uit de top 4 van de eindstand van vorig jaar zich ingeschreven.
De 5e deelnemer was Uball uit Utrecht. Dit toernooi was een zeer nuttige ervaring, want we moesten onze meerdere erkennen in deze drie teams.
Doordat er wel van Uball werd gewonnen eindigden we als 4e. Belangrijk was dat iedereen heel gebleven is tijdens het toernooi.
Door het zware programma van met name ook de meiden die bij D1 spelen en trainen, lag overbelasting en het oplopen van een blessure op de loer.
 
De laatste testcase was afgelopen donderdag in Eindhoven waar we moesten aantreden tegen Almonte D1. Opnieuw een team uit de promotie divisie.
Na een slappe openingsfase namen we in deze wedstrijd het heft in handen en wisten de wedstrijd vrij eenvoudig te winnen met 74-50.
Belangrijk was dat de afstemming langzaam maar zeker wat beter gaat en dat de timing in de aanval een stuk beter was.
Ook werd er agressiever naar de ring gespeeld en dat ontbrak in de eerste fase van de voorbereiding.
 
Al met al is iedereen fit uit deze voorbereiding gekomen en kijken we reikhalzend uit naar het spelen in de Eredivisie U20.
Anders dan vorig seizoen zullen we dit jaar in wisselende samenstelling spelen en dat kan de resultaten beïnvloeden.
Een aantal meiden zal regelmatig niet meedoen met MU20-1 vanwege overbelasting en gelijktijdig vallende of niet te combineren wedstrijden met Dames 1.
Een doelstelling formuleren is dan ook lastig en we zullen dat wedstrijd voor wedstrijd gaan bekijken.
Tijdens de kerstvakantie als we op de helft van de competitie zijn, kunnen we de balans vast een stuk beter opmaken.
 
Aanstaande vrijdag start het circus en mogen we ons revancheren voor de nederlaag op het toernooi, want we spelen opnieuw tegen Grasshoppers MU20-1.
Een verslag van die wedstrijd zal later dat weekend volgen.
 
Oefenwedstrijd Dames U20-1 tegen Black Eagles D1
 Zo…. Beste lezers…de kop is er af.
Vorige week zaterdag na twee weken trainen de eerste oefenwedstrijd van het seizoen tegen Promotiedivisionist Black Eagles Dames 1 uit Rosmalen. Het team was verre van compleet voor deze wedstrijd omdat ik vanwege uiteenlopende redenen geen beroep kon doen op Eline, Charlotte, Daniëlle R, Jamailah en Willemijn. Gelukkig waren Esther en Suus (beide net te oud voor MU20-1) bereid om op het allerlaatste moment de jonge groep aan te vullen. Met name omdat een groot aantal meiden na deze wedstrijden nog een wedstrijd met MU20-2 tegen Baros Dames 1 zouden spelen.
 
In overleg met Jeroen Huysmans (coach Black Eagles) en beide scheidsrechters  werd besloten er een echte oefenwedstrijd van te maken waarbij gameflow belangrijk was. Zo gezegd zo gedaan.
 
In een stevig tempo werd de wedstrijd begonnen maar beide teams hadden moeite met het vinden van de ring.
Een 11- 10 tussenstand gaf de verhoudingen goed weer.
Het was prettig om te constateren dat zomerbreak geen enkele invloed had op de manier van verdedigen.
De meiden waren lekker agressief al ging er uiteraard nog wel het nodige mis.
 
In het tweede kwart kwam MU20-1 wat beter in het aanvallende ritme en vielen de scores iets gemakkelijker.
Verdedigend bleven de meiden het goed doen maar werd er ook te vaak een tweede of derde schotkans cadeau gegeven.
Een mooi aandachtspuntje voor de komende weken.
De rust werd bereikt met een toch wel verrassende tussenstand van 29 – 20.

Het derde kwart begon MU20-1 wat slordig maar pakte goed door vanaf de 5e  minuut.
In het spelbeeld veranderde niet veel maar je kon langzaam merken dat de meiden er ’s ochtends al twee uur trainen op hadden zitten.
Stand na het derde kwart was 46-32.
De lijn van de laatste 5 minuten van het derde kwart werd doorgezet en na 3 minuten werd de maximale voorsprong van 17 punten bereikt.
Black Eagles bleef in deze sportieve wedstrijd lekker door knokken, waardoor het tot de laatste minuut een echte wedstrijd was.
Eindstand 62 – 49.
 
Scores waren in ieder kwart over minimaal 6 meiden verdeeld en dat is met zo’n lage score een prettige vaststelling.
We waren niet afhankelijk van één of twee speelsters. Ook het VW percentage was in orde met 70% (19 uit 27) .
Scores : Nienke 11, Suus 9, Lisa 7, Sanne 7, Michelle 6, Kirsten 6, Aimée 5, Esther 4, Jorinde 3, Britt 2  en Lamintha 2.
 
Volgende week 04-09 wordt er zaterdag onderling gespeeld tussen de meiden van MU20-1, MU20-2 en Dames 2 en dat zal vanaf 14:00 uur zijn.