Wedstrijdverslagen
van week 39 - 2004


Binnenland in Amsterdam afgetroeft door wilskracht van Mosquito's
Na de overwinning op Omniworld leek de goede weg ingeslagen, maar een zwaluw maakt nog geen zomer. Toch zag het er in de trainingsweek goed uit en leek de ontwikkeling verder te gaan totdat er personele tegenslag kwam en de ziekenboeg met 2 werd uitgebreid. Met 8 man trainen betekent vooral in wedstrijdsituaties (nog altijd 5-5) een beperking. Het volledig nieuwe team heeft dan ook slechts 1x kunnen trainen tijdens dit prille seizoen met 10 spelers en het teamproces wordt op deze manier behoorlijk beperkt. Misschien verklaart dat de totaal aantal van 3 assist tijdens de gehele wedstrijd tegen Mosquito's die in een meer dan terechte nederlaag van 81-56 eindigde.
Dat het een hele klus zou worden in de Apollohal te Amsterdam stond van tevoren al vast, het razendsnelle team van Mosquito's speelt onbevangen, terwijl Binnenland op zoek is naar vorm en met de handrem aangetrokken lijkt te spelen.
Het gemis aan automatisme lijkt de ploeg te verlammen en veel tijd om hier aan te werken is er niet want elke week staat er weer een zware wedstrijd voor de Barendrechters te wachten, want dat is een zekerheid dit seizoen.
Handhaven en niets meer zit er in voor de junioren van Binnenland en voor de punten zal hard geknokt dienen te worden, maar dan zal men wel een andere instelling moeten hebben als in deze wedstrijd. Het besef lijkt nog niet aanwezig want afgelopen zaterdag werden er liefst 52 schoten gemist werd en werd er slechts 7 maal een offense reboud gepakt, het geeft de passiviteit weer aan binnenlandzijde.
Men zette veel te weinig druk op de Amsterdammers terwijl dit wel was afgesproken en op de trainingen toegepast. Niet in goede doen en toch zag het er in de 1e helft naar uit dat er wel degelijk mogelijkheden waren. De ruststand van 36-27 gaf mogelijkheden en na de 1e score na rust leek er aansluiting te komen maar het antwoord van Mosquito's was meteen de definitieve doodsteek.
In 4 minuten tijd kreeg Binnenland een lesje breaks lopen en kwam er een 16-0 run op het sheet en meteen einde wedstrijd.
Er waren daarna nog wel wat stuiptrekkingen waarin Binnenland nog probeerde iets aan de stand te doen maar de marge bleef om en rond de 20 punten verschilmet als uiteindelijke eindsatnd van 81-56. Het belangrijkste wordt nu om het team weer volledig te krijgen, maar komende week zal dat nog niet zo zijn en dat zal de zorgen niet verminderen.
Gelukkig begint elke wedstrijd weer op 0-0 en is het aan Binnenland om te laten zien of men over voldoende karakter beschikt om de rechtmatigheid van deelname aan de junioren eredivisie aan te tonen. Zaterdag speelt Binnenland eindelijk een weer een thuiswedstrijd tegen Donar uit Groningen, die vorig jaar nog goed waren voor een final 4 plaats. 


Dames 2   -   Barons       Uitslag:  48 – 35       vrijdag 24 september 2004

De 3e wedstrijd al weer in de nieuwe competitie voor dames 2.
De vorige wedstrijden werden met leuk basketball vrij makkelijk gewonnen dus het plan lag op tafel om de wedstrijd tegen de eredivisie degradant van vorig seizoen, ook te winnen.

Een wat rommelig begin, veroorzaakt door onnodig balverlies over en weer.  Meestal was dit het gevolg van snelle en ook nog slecht gerichte schoten op het doel, waardoor de verdedigende partij in de rebound makkelijk in balbezit kwam. Na een korte onderbreking van de wedstrijd, veroorzaakt door de coaches, werd er gelukkig ook gescoord. De stand in de 1e periode van 13 – 6 voor Binnenland  laat dit ook zien.

In de 2e periode ging Barons met lange aanvallen proberen de defensie van Binnenland te ontregelen. Dit lukte hen vrij goed. Zij kregen geregeld  een vrije speelster onder het netje en als dat niet lukte was er wel een goed schieten nummer 10.  (9 punten) Maar Binnenland had Monique en Daan (samen 9 punten) en zij zorgden voor de ruststand  26 – 20 voor Binnenland.
De periodestand  was met 13 – 14 in het voordeel van Barons.

De  3e periode liet aanvankelijk het spelbeeld van voor de pauze zien, met dit verschil dat  de  nummer 10  van Barons geblesseerd aan de kant  bleef.
Waarschijnlijk omdat er ruim 5 minuten weinig gebeurde werden de meiden, door de coach van Binnenland, voor een time-out naar de kant gehaald. Wat daarbij gezegd is blijft voor altijd binnen het team, maar via 32 – 24 ging het naar 38 – 26 aan het einde van de 3e periode. Leuke aanvallen en iedereen scoorde, zowel 3punters, als inleggers. Nu de vrije worpen nog dames.

De 4e periode was er één van goed verdedigen en dan met name van Binnenland. Het gevolg was dat de speelsters van Barons de bal niet snel genoeg rond konden spelen en in tijdnood een schotpoging moesten doen. De meeste schoten misten daardoor hun doel en de rebounds waren voor Binnenland. Met breaks en goede aanvallen van Binnenland en individuele acties van Barons werd de periodestand  van 10 – 9 voor Binnenland op de sheet vermeld. De eindstand  48 – 35  voor Binnenland.
Dubbele cijfers voor:  Ellen den Duijf  13 punten, Monique v.d.Kamp 11 punten,
Petra van Schaik 11 assists
Woman of the match:  Monique v.d.Kamp  
(Bleef maar doorgaan)
 

THE OBSERVER

Jongens Kadetten speelde de eerste wedstrijd tegen het sterke New Stars uit Nieuwegein. 
Aangezien dit team voornamelijk bestaat uit spelers die vorig
jaar een tweede plek hebben behaald bij het Nederlands kampioenschap voor aspiranten, beloofde het een interessante krachtmeting te worden. Er stonden vooraf nog aardig wat vragen open. Hoe zou het team omgaan met het feit dat de drie ‘junioren’ Kevin, Thijs (afkomstig van Voorburg) en Reinier eigenlijk nooit meetrainen? Hoe wordt de afwezigheid van Reinier en Theo opgevangen en zouden de lichtgeblesseerde Sander en Menno Endeveld (afkomstig van Dragons) kunnen spelen? En hoe gaan de bankspelers Justin en Stefan om met hun moeilijke rol?

Binnenland nam vanaf het begin een voorsprong, maar vergat definitief afstand te nemen en gaf New Stars langer dan nodig de indruk dat er iets te halen viel in Barendrecht. Door een hoge verdedigende intensiteit werd vaak een slecht schot afgedwongen, maar bijna even zo vaak werd de rebound weggegeven. De voorsprong van negen punten bij rust was dan ook geen juiste afspiegeling van de krachtsverhouding. In de derde periode werd de Binnenland press de tegenstander teveel en werd definitief afstand genomen met een goed schietende Menno Endeveld in de hoofdrol. De wedstrijd werd afgesloten met een 79-54 eindstand en geeft veel vertrouwen voor de toekomst. Hoewel er nog zeer veel dingen niet perfect lopen, lieten de Kadetten in ieder geval zien in korte tijd al een team te zijn geworden, hard te willen werken in de verdediging en elkaar op moeilijke momenten te kunnen steunen. Het feit dat New Stars op de eigen website het spel van Binnenland als intimiderend omschrijft, geeft blijk van gebrek aan respect voor de werklust van de Barendrechters.

Heren 1 was nog niet klaar voor het seizoen.

De voorbereiding op het seizoen was wat rommelig geweest. Dat was zeker te zien in de eerste helft van de thuiswedstrijd tegen Cangeroes. Een technisch en tactisch goede tegenstander liep over een machteloos Heren 1 heen. Van een fatsoenlijke aanvalsopzet was geen sprake. Een ruststand van 18-40 deed het ergste vermoeden.
Binnenland ging in de tweede helft over op een zoneverdediging. Dit gaf wat meer rust. De tegenstander had veel gegeven in de eerste helft en Heren 1 wilde zich verbeteren. Binnenland kwam wat makkelijker in de aanval en de gasten kregen tegen de zone ook moeite met scoren. Het spel van de tweede helft verdiende geen schoonheidsprijs, maar door hard werken bleef het verschil van de rust gehandhaafd. Eindstand 41-64.

Goba - Heren 2
De seizoenopening voor dit team boordevol routine en ervaring vond plaats in Gorinchem tegen Goba heren 2 . Al snel werd duidelijk dat beide ploegen erg aan elkaar gewaagd waren. Er werd met name onder de borden erg fysiek gespeeld waar de scheidsrechters niet altijd even adequaat op reageerden en daardoor bij tijd en wijle moeite hadden om het spel in goede banen leiden.

Geen van beide ploegen zag kans om verder als 5 punten uit te lopen en met het ingaan van de laatste minuut was het verschil voor het eerst 5 punten in het voordeel van Goba, Binnenland zag nog kans 2 scores te laten aantekenen en het verschil daardoor te verkleinen tot 1 punt, verder kwam Heren 2 helaas niet zodat er uiteindelijk verloren werd met 73-72.  

Winst voor Binnenland Heren 3
Voor de openingswedstrijd van het nieuwe seizoen diende Heren 3 thuis aan te treden tegen Rowic 2 uit Dordrecht. De eerste opdracht van coach Roelant Rosman, was snelheid in het spel te brengen en te houden. Direct vanaf het begin werd deze opdracht uitgevoerd en werd er aantrekkelijk basketbal gespeeld. Dit nam echter niet weg dat aan het einde van de eerste periode tegen een achterstand werd aangekeken 13-16

De tweede periode werd eveneens voortvarend gestart en werd duidelijk dat de heren elkaar goed konden vinden. De snelheid in het spel werd gecontinueerd en de verdediging stak goed in elkaar, waardoor de verdedigende rebounds goed werden benut. Hierdoor werd de achterstand omgezet naar een voorsprong 28-23.

Na de rust bleef het zelfde wedstrijdbeeld zichtbaar, waardoor Heren 3 het publiek een aantrekkelijk potje basketbal voorschotelde. Rogier Pors bouwde de voorsprong uit met enkele fraaie driepunters en Remko Grondsma bezorgde de spelers van Rowic 2 slapeloze nachten, door veel, zowel aanvallende- als verdedigende rebounds te benutten 43-35.

Tijdens de vierde periode liep de scoreproductie van Heren 3 wat terug. Doordat zij met slechts zes spelers aanwezig waren werd er tol van hun geëist vanwege de hoge snelheid gedurende het hele spel. Wel bleven zij een goed collectief en geconcentreerd spelen, waardoor de schade beperkt bleef en werd de periode nipt verloren met 8 tegen 9. Einduitslag 51- 44

Punch 6 - Heren 4
Met slechts 6 man speelde Heren 4 tegen het jonge team van de Delftse studenten. In een gelijk opgaande wedstrijd, 1e periode 18-18 en rust 30-29 trokken de oudjes van Binnenland uiteindelijk aan het langste eind. In de 3e periode werd een klein gaatje geslagen 40-46 en via een solide 3-2 zone werd belet dat Punch makkelijk kon scoren en kon door de twee snelle mannen van Heren 4 (twee jonkies) de ene na de andere break worden gelopen. Eindstand 51-61, gezegd moet worden dat de Binnenlanders slecht omgingen met makkelijke scores, want maar liefst 24 vrije worpen werden misgegooid. 

Jongens junioren 2 met opgeheven hoofd ten onder
Het gebrek aan lengte deed jongens junioren 2 zaterdag tegen de Springers de das om. De Gouwenaren hadden maar liefst zes spelers die een kop groter waren dan de langste Binnenlandspeler. Resultaat was een daverende nederlaag: 119-54.

Voor de meeste spelers van Junioren 2 was het even wennen om te merken dat zij dit seizoen niet minimaal de gelijke van hun tegenstander te zijn. Vorig jaar konden zij immers met hun teams Junioren 1 en Kadetten 1 de strijd met hun concurrenten volop aan. Die gewenning duurde de gehele eerste helft, waarin Springers via 26-7 en 32-11 naar een ruststand van 58-18 kon uitlopen.

Na de rust bleek dat de Binnenlanders de koppen niet wilden laten hangen. Nieuweling Jelle Endeveld pakte zijn eerste kans om te laten zien wat hij als guard waard is en trok de aanval van de Barendrechters in een hogere versnelling. Het team durfde meer te doen met hun afstandsschot en zette hun tegenstander verdedigend meer onder druk. Het scoorde dan ook twee keer zoveel als in de eerste helft. Dat Springers toch nog ruim boven de 100 punten kwam lag vooral aan de vermoeidheid die aan het einde toesloeg. Met 5 in plaats van 3 spelers op de bank had dat wellicht nog anders kunnen zijn.

Meisjes Junioren 1 - Den Helder, winst in laatste echte test.
Meisjes Junioren 1 oefenden afgelopen zaterdag thuis in de Driesprong tegen de kadetten/aspiranten ploeg van Hans Bais en begon aarzelend aan de partij. Met Sigrid, Mirelle, Jacqueline, Jantine en Kelly in de basis lukte het maar niet om in de aanval tot scoren te komen in de openingsfase. Den Helder kon ook maar moeilijk tot goede aanvallen komen en na 0-3 kan Binnenland pas na 7 minuten hun 1e score aantekenen als Kelly Versluis (in de 24sec zoemer)een assist van Yvonne van Daalen keurig netjes af kan ronden 2-4. Dan neemt Yvonne van Daalen het voortouw en bezorgt Binnenland een zeer kleine voorsprong na periode 1: 7-5.

De wedstrijd gadegeslagen door zo’n 35 toeschouwers is het aanzien nog niet echt waard na de eerste periode, want zowel verdedigend als aanvallend komt de ploeg maar moeilijk op gang. Met name het geven van druk op de bal kan veel beter. Hierdoor kan o.a. door een driepunter Den Helder in het spoor blijven 9-10. Dan krijgen Jantine Kraak en Linda Appers de bal op een presenteerblaadje aangereikt en die kansen benutten zij gelukkig ook 13-10. Ondanks het feit dat het team af en toe van de wijs wordt gebracht door wat eigenaardige scheidsrechterlijke beslissingen is het ook Jennifer Zweden die op assist van opnieuw Yvonne een fastbreak kan afronden. Laatstgenoemde zorgt vrijwel alleen voor de rust stand van 23-18.

In de 2e helft opent Den helder weer net iets feller en hierdoor stribbelt men tegen tot 23-20, Binnenland leidt in de openingsfase onder de Helderse druk te veel balverlies en na 4 minuten wordt het zelfs via 27-20, 27-30 voor de Helderse ploeg. Gelukkkig kunnen de zussen Jacquliene en Mirelle Lagendijk elkaar assisteren en Mirelle maakt er weer 30-30 van. Periode 3 eindigt bij 34-36. In de laatste periode moedigt de bank in de defense elkaar nog wat extra aan en het is met name opnieuw Yvonne van Daalen die de ploeg stuurt naar de uiteindelijke overwinning ze assisteert o.a. Jennifer Zweden opnieuw in de fastbreak, maar ook Mirelle Lagendijk krijgt haar kansen. De meiden winnen uiteindelijk met 61-49. Scores: Yvonne 28, Kelly 10, Mirelle 7, Jennifer 6, Jantine 6, Jacqueline 2 en Linda 2

BS Leiden - Meisjes Junioren 3
Samen met de nieuwe coaches Jeroen en Rogier vertrok MJ3 in alle vroegte richting Voorschoten om daar aan te treden tegen het altijd lastige BS Leiden. Door een zenuwachtige start keken de meiden na de eerste periode aan tegen een 7-2 achterstand. Het spel was te slordig en uit de aanval moest meer rendement worden behaald. In de tweede periode wist Binnenland de basket eindelijk wat beter te vinden en begon het team op toeren te komen. De stand bij rust was uiteindelijk 15-8 voor Leiden. Nu de aanval goed liep was het tijd voor een strakke verdediging. Door keihard voor elkaar te werken slaagde het team er zelfs in om deze periode de nul vast te houden en de stand gelijk te trekken 15-15. Dankzij een fantastische vierde periode, waarin duidelijk werd dat dit een echt team is, was het uiteindelijk Binnenland die op een knappe manier deze wedstrijd zou winnen met 18-28 ! 

Jongens mini 1 wint van Hurricanes.
In een gelijkopgaande wedstrijd heeft Mini 1 uiteindelijk de eerste winst van het seizoen binnengehaald.
In de eerste helft kwamen de jongens in beide periodes slecht uit de startblokken. Makkelijke kansen werden gemist en verdedigend moest het een stapje harder. Na een time-out werden ze fanatieker en geconcentreerder. De ruststand in het voordeel van Binnenland was 22-26.
In de derde periode liep het verschil op tot 30-47. in de vierde periode verslapte de aandacht weer wat, maar de overwinning kwam niet echt in gevaar. De eindstand werd 58-63.

Naar archief >>>>>