Wedstrijdverslagen 
van week 50 - 2005


Verslagen van Renes/Binnenland D1, Jongens Junioren 1, Dames 2 en Jongens Junioren 2
 

Renes/Binnenland levert een wanprestatie in Amsterdam tegen BV Lely.
Er zijn van die dagen dat er niets lukt.En dat was gisteren het geval bij de wedstrijd BV Lely tegen Renes/Binnenland.
Vanaf het eerste fluitsignaal speelde BV Lely zeer sterk tegen de Barendrechtse dames, dat speelde zonder de geblesseerde speelsters Inge Huitzing en Krista van Alten absoluut geen vuist konden maken.
Door o.a. time outs van coach Gert Jan van der Linden, die zelfs bewust een technische fout nam ,en dat reeds na 5 minuten, maar niets kon de ploeg over het dode punt heen helpen.
Volgens de coach was de ploeg absoluut niet in staat om de wedstrijd in de eerste helft te doen kantelen. "De ploeg was niet coachbaar in de eerste helft". Ruststand was dan ook 51-20!!!
 
De tweede helft werd dan wel gewonnen met 28-32, maar of dat meer aan het betere spel van Renes/Binnenland lag of aan de verslapping bij BV Lely zal in het midden blijven. De eindstand werd dan ook 79-52.
 
Op 6 en 7 januari wordt de Final Four gespeeld in Landsmeer, waar Renes/Binnenland het moet opnemen voor een finale  plaats tegen Probuild Lions, waartegen een week later wederom in Landsmeer voor de competitie wordt gespeeld. Belangrijk  ishet voor coaches en de speelsters om op sportieve wijze revanche te nemen voor de slechte prestatie tegen BV Lely. De eerste competitiehelft werd afgesloten met een derde plaats in de Nederlandse eredivisie. De 4 thuiswedstrijden werden allemaal gewonnen en van de 5 uitwedstrijden werden er 3 verloren en 2 gewonnen.
 

Jongens Junioren 1: sterke verdediging basis voor de overwinning
Zaterdag 17 december, de slotwedstrijd van de eerste seizoenshelft tegen het naburige Rowic. De uitwedstrijd was moeizamer verlopen dan op grond van het verschil op ranglijst verwacht mocht worden. Vooral verdedigend zou er een betere prestatie neergezet moeten worden.

De opening leek heel even op de wedstrijd van vorige week tegen Initial High Five. Met speels gemak kwamen de eerste Barendrechtse scores tot stand en Rowic kwam nauwelijks tot een uitgespeelde aanval. Blijkbaar ging het té makkelijk, want gemakzucht sloop al heel snel in het Barendrechtse spel. Rowic kon door hard werken het initiatief overnemen en 5 minuten lang de aanval van Binnenland op nul te houden. Met een 11-0 run nam Rowic 5 punten voorsprong, die ze wisten te behouden tot het eind van het 1e kwart. (9-14)

In de pauze na het 1e kwart wist coach Matthijs IJzerman z’n team weer bij de les te krijgen. De aanvalspatronen liepen nog niet meteen vloeiend (wat overigens ook de verdienste was van de stugge Dordtse verdediging), maar gaandeweg het 2e kwart kwam er weer ritme en overtuiging in de aanvallende acties. De verdediging van Binnenland sloot heel goed en gaf Rowic nauwelijks ruimte voor een open schot of lay up. Met 22 tegen 6 werd orde op zaken gestel. De achterstand was bij rust omgebogen naar een 31 – 20 voorsprong.

Dat Rowic geen team is dat je zomaar van je afschudt, bleek maar weer eens in de eerste 5 minuten van het 3e kwart. In die fase wist Rowic aanvallend en verdedigend gelijke tred te houden met Binnenland. Daarna ging bij Binnenland de verdediging weer op slot en kon puntje voor puntje de voorsprong uitgebouwd worden naar een beslissende marge van 17 punten. (50-33)

In het laatste kwart behield Binnenland verdedigend de controle over Rowic. Dat wist dan ook slechts 9 punten in dit kwart bij te laten schrijven. Aanvallend was het soms hard werken voor de punten tegen een Dordtse ploeg die tot de laatste seconde hard bleef knokken voor een goed resultaat. Soms werden de aanvallen ook in hoog tempo uitgevoerd en fraai afgemaakt. (22-9) Al met al vooral uit verdedigend oogpunt een fraaie eindstand van 72 tegen 42.

De eerste seizoenshelft werd afgesloten met 5 overwinningen op rij, waarmee het wisselvallige begin, na een door blessures geteisterde voorbereiding, overtuigend is weggepoetst. Niet dat het team zich hiermee al rijk mag rekenen, want het echte werk gaat in januari pas beginnen, in de kampioenspoule waarin de tegenstand groot en de punten dus duur zullen zijn.
Scores: Sander Trommelen 19 (12 reb, 9 ass.), Kevin Karam 17, Eelco Bronsema 11 (11 reb), Arjen vd Wiel 9, Thijs Prijkel 8, Menno Endeveld 5, Roy Nieuwstraten 2, Niels Ritstier 1 pt.

Wedstrijdverslag Binnenland dames 2- Baros dames 1
Door Ellen den Duijf van Binnenland.

Dit was de tweede ontmoeting tussen beide teams doordat ze elkaar troffen in de eerste ronde van de beker. Deze wedstrijd was zeer spannend dus de meiden van Binnenland wisten dat ze scherp moesten blijven. Helaas moest er zonder Daniella Janke gespeeld worden die met veel pech in de vorige wedstrijd door haar enkel ging. Ook misten we onze junioren Jantine[ook wel kleine] en Sigrid[die onderhand al 6 bijnamen heeft maar we blijven erom lachen en hoop zij zelf ook]. Zij hadden zelf een wedstrijd in Urk. Wel een hele belangrijke come back van Danielle den Duijf, die terug is van een zwangerschap. Zij deed woensdag de warming-up mee en wilde deze wedstrijd tegen Baros een paar minuten meedoen maar onze gedreven Daan deed gewoon volgas mee. Ook kregen we assistentie van Petra en konden we dus toch met 8 man beginnen aan de wedstrijd. 

Met een erg korte warming-up van 4 minuten begonnen we aan de wedstrijd en opent Junior de score met een vrije worp als gevolg van een actie onder de basket. Linda Zonneveld van Baros, een bekende van de meiden van Binnenland laat met haar snelheid zien dat ze kan scoren en benut een lay-up. Onze Soof laat zien wat ze allemaal onder de basket kan en zeker niet bang is voor haar tegenstander. Zij scoort 7 punten achter elkaar en de stand is 10-6. Na de eerste 5 minuten scoort Baros één keer en blijft Binnenland wel scoren. Eindstand eerste periode 20-11.

In de tweede periode zet Binnenland een press neer en hier worden de meiden van Baros door verrast. Er komen veel steals uit en de scores worden benut door fastbreaks, lay-ups en uitgelokte fouten. Baros wilde Binnenland ook verrassen en zet een zone neer waardoor de zaken zijn omgdraaid. Veel balverlies aan de kant van Binnenland maar er ontstaan nog wel scores door de aanvallen van Binnenland waardoor de voorsprong behouden blijft en de ruststand 43-31 is.

De tweede helft begint Binnenland met een betere warming-up dan voor de wedstrijd. Christa Onnink en Senka Sehic als een soort van schotkanonnen flappen er een aantal drietjes in. Na de derde minuut vergeet Binnenland om te scoren en Baros blijft gedreven om de pot mee naar Rotterdam te nemen. Van een 56-38 voorsprong komt Baros terug tot 59-47. De laatste periode zijn de kanonnen van Christa Onnink nog niet op en maakt zij 10 belangrijke punten achter elkaar. Baros probeert goed bij te blijven maar door de achterstand en de tijd kunnen ze het niet meer inhalen. Ook laten onze centers allebei nog een leuke actie zien en eindigt de wedstrijd in 72-63. Een leuke wedstrijd met fastbreaks en leuke individuele acties. Allebei de teams waren erg fanatiek en gemotiveerd om de punten binnen te halen aangezien het een spannende competitie is. Dit was ook te zien aan de teamfouten die bij beide teams in iedere periode over de 4 gingen. Na de wedstrijd hebben we gezellie met het team gegeten. De oma van Senka had Joegoslavische hapjes gemaakt en dit was een groot succes!!
Scores Binnenland: Christa 21, Senka 12, Petra 11, Soof 10, Ellen 8, Junior 6, Marichelle 4.


Jongens Junioren 2 verliest promotiewedstrijd
Jongens Junioren 2 was redelijk 'op het gemakkie' eerste geworden in de tweede klasse rayon. Enige concurrent BV Alphia werd weliswaar 2x van verloren maar dat had meer met gemakzucht van de Barendrechtse ploeg te maken dan met het werkelijke krachtsverschil tussen beide ploegen. Daar zit overigens direct het grootste manco van Binnenland hetgeen bepalend gaat zijn in deze wedstrijd. De eerste plaats gaf het recht om een promotie/degradatie wedstrijd te spelen tegen de nummer 3 van de eerste klasse rayon, en dat werd het Goudse Springers.
 
Op voorhand was bijzonder weinig bekend van Springers, op een ding na, het was een zeer groot en fysiek sterk team. Precies 2 dingen waar Binnenland een gebrek aan heeft, lengte (hoewel Steven wel een zeer ruime dubbele meter is) en fysiek zijn er in junioren 2 nauwelijks te vinden. Volgens diverse kenners die zich vertegenwoordigen op het internet heeft Binnenland geen schijn van kans tegen dit sterke Springers; "Een verlies met minimaal 30 punten verschil is het hoogste haalbare en dan is het ook wel gedaan".
Binnenland start aardig maar dan is het toch Springers dat snel de touwtjes in handen heeft en binnen 2 minuten een 8-3 voorsprong neemt. Er wordt dan al zeer strikt gefloten en de vlag staat al binnen anderhalve minuut omhoog bij de Barendrechters. De refs floten absoluut evenredig en onpartijdig, maar de striktheid waarmee gefloten werd was absoluut in het voordeel van de Goudse formatie. Maar goed, Binnenland vind de aansluiting en neemt zelfs bij 14-16 heel even de voorsprong in handen. Vanaf dat moment wordt het een puntje puntje verhaal waarbij aan beide kanten vrijwel iedere aanval in een score eindigt, groot verschil daarbij is dat de Barendrechters dit doen door tegen een extreem hoog percentage af te werken en de Springers dit doen door steeds maar opnieuw weer de aanvallende rebound te pakken, hetgeen het verhaal van deze wedstrijd zou gaan worden. Het eerste kwart wordt knap afgesloten met een kleine voorsprong 30-32.
 
Het tweede kwart is het beeld hetzelfde Binnenland werkt af tegen een hoog percentage alleen de vrije worpen werken niet zo mee. Bij rust is er nog steeds een kleine voordelige marge: 55-59. Voorlopig lukt het heel aardig Springers in de toom te houden, maar de wedstrijd is pas op de helft en gezien het tempo van de wedstrijd zegt deze voorsprong bijzonder weinig.
 
Begin derde kwart lijkt het dan ook gelijk al mis te gaan Springers loopt in en Binnenland gaat aan het vinkentouw mee en achterhaald Springers weer bij 71-72. Dan begint bij Springers de voorspelde frustratie op te treden, een aantal calls van de scheidsrechters worden openlijk betwist en nu moet Binnenland toeslaan en een paar goede aanvallen neerzetten, daarentegen is het Spingers dat toeslaat en met een 13-5 run de wedstrijd naar zich toetrekt: 84-77. Binnenland kan zich herpakken en het vierde kwart gaat van start bij 88-85.
 
Vrijwel direct gaat het mis, enkele aanvallen worden te gehaast gespeeld en Springers kan via enkele simpele breaks ineens 16 punten maken en Binnenland zet daar slechts 2 driepunters tegen over. De Barendrechtse formatie laat dan zien geen geduld te hebben puntje voor puntje terug te kunnen knokken in de wedstrijd en wil het te gehaast gaan doen. De aanvallen worden slordiger en ondanks dat Springers ook de scores niet cadeau krijgt, pakken ze nog wel steeds de aanvallende rebound. Al vroeg in het vierde kwart is de wedstrijd gespeeld en de laatste paar minuten zijn eigenlijk niet leuk meer als je voor Binnenland bent. De wedstrijd heeft erg veel energie gekost en het team heeft een hele puike pot gespeeld, maar is eigenlijk pas voor het eerst dit seizoen gedwongen om 40 minuten lang geconcentreerd verzorgd basketball te spelen. Gebrek aan ervaring en de vermoeidheid bij Binnenland bepalen het verschil in het laatste kwart waarin het uiteindelijk zeer geflatteerd 120-99 wordt voor de Goudse ploeg. Binnenland heeft absoluut een goede wedstrijd afgeleverd en en het is zeer jammer dat de ervaring ontbrak om in het laatste kwart het koppie erbij te houden en de wedstrijd te controleren. Maar ervaring krijg je door het te doen. Nu hebben deze spelers het in ieder geval een keer gedaan, net niet goed genoeg, maar de ervaring hebben ze nu wel en als de spelers bereid zijn zichzelf zeer kritisch te evalueren dan is het een zeer belangrijke wedstrijd geweest.
Springers is absoluut geschrokken dat het lang zo diep heeft moeten gaan om dit Binnenland van zich af te schudden en dat is samen met het vertoonde spel 30 minuten lang een behoorlijk compliment waard.
Scores: Steven 10, Remy 0, Mitchell 25, Ronald 14, Theo 25, Ernst 9, Hessel 1, Sander 3, Regilio 4, Jasper 8.


Naar archief >>>>>